http://www.irfreeup.com/uploads/13673924876741.png
 
نوشته شده توسط : محمد امین یزدان پناهاین روز ها رسانه ملی علاوه بر خبرپراکنی خود نیز خبرساز شده. منظورم تحلیل ها و نقدهایی است که توسط برخی دلسوزین انقلاب می شنویم. نقد هایی که گاهی ما را به شک می اندازد که آیا رسانه ملی را می توان اسلامی خواند یا خیر؟ البته به خاطر پخش اذان و برنامه سخنرانی و یک سری برنامه های مذهبی که در کم بازدید ترین ساعات رسانه ملی پخش می شود نمی توان صفت اسلامی را به یک رسانه داد. همان طور که با اضافه کردن یک سری دروس معارف به نظام دانشگاهی، نمی توان دانشگاه را اسلامی تلقی کرد. زیرا اسلامی بودن را باید خیلی وسیع تر در نظر گرفت.

نه تنها رسانه جمهوری اسلامی!!! ما در تبیین مسائل دینی که ضرورت اصلی جامعه ماست ناکارآمد بوده بلکه خواسته یا ناخواسته درحال ایجاد فرهنگ غیر دینی و حتی ضد دینی در جامعه است.

دراین نوشتار قصد داریم به تحلیل این مباحث در پیام های بازرگانی بپردازیم.

بقیه را در ادامه مطلب بخوانید...

 

 

مدتی است در یکی از شبکه های استانی کتابی که درباره آموزش آشپزی است تبلیغ می شود. در این پیام بازرگانی در ابتدا شاهد یک زوج جوان هستیم که مادر خانواده در حال رفتن سر کار میباشد و در راه با تلفن همراه به شوهر خود می گوید که نهار را تو باید درست کنی.

جالب است که در این پیام بازرگانی خانم خانواده با آرایشی نامتعارف که کمتر نظیر آن را در سیما می بینیم سر کار می رود و مرد خانواده در کمال بیکاری در خانه مانده و با استفاده از آن کتاب آشپزی کذایی نهار درست می کند.

در پایان هم می بینیم که خانم خانواده با آن وضع دلربای خود از سر کار برگشته و از دست پخت مرد کدبانوی! خود تعجب می کند.

و این سبک زندگی چقدر شبیه همان شبیخون فرهنگی است که رهبر فرزانه انقلاب سال ها قبل از آن یاد کرد. جالب است که این بار رسانه به اصطلاح ملی ما دارد این فرهنگ را ترویج می کند.

موید این بحث سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از بانوان فرهیخته حوزوی و دانشگاهی در 21 اردیبهشت امسال است. بخشی از سخنان ایشان را در ادامه می بینید:

گفتمان غربى در مورد زن اجزاء گوناگونى دارد، لكن دو جزء در آن برجسته است: یكى مردواره كردن زن، یعنى زن را متشبّه به مرد قرار دادن، این یك بخش مهمّ از این گفتمان است؛ یك بخش دیگر هم زن را وسیله‌ى راحتى براى التذاذ جنسى مرد قرار دادن، حالا التذاذ چشمى یا مراحل بدتر و بعدتر از التذاذ چشمى، این هم یك بخش دیگر از گفتمان غربى است در مورد زن. این مسئله‌ى فمینیسم و این چیزهایى كه امروز در دنیا رایج شده، همه در واقع فراورده‌هاى آن گفتمان غربى است كه در نهایت كار به اینجاها میرسد.
 
مردواره كردن زن؛ یعنى به دنبال این بودند كه مشاغل گوناگونى كه با ساخت جسمى و عصبى و فكرى مرد سازگارتر است را بكشانند به سمت بانوان و زنان، و این را یك افتخار براى زن و یك امتیاز براى زن قرار بدهند. ما در مقابل این دچار انفعال شدیم، یعنى دوْر خوردیم؛ ما هم نادانسته، ناخواسته، این گفتمان را قبول كردیم. مى‌بینید ما الان افتخار میكنیم كه فلان تعداد زن، در فلان بخشهاى اجرایى كشور داریم. اشتباه نشود، از اینكه این بانوان در این مناصب اجرایى باشند من هیچ مشكلى ندارم؛ یعنى منع نمیكنم، نفى نمیكنم، ایرادى هم برایش قائل نیستم - فرض كنید وزیر بهداشت ما یك خانم بود، یا معاونین رئیس‌جمهور مثلاً یا بخشهاى مختلف در بینشان بانوان هستند، این از نظر من اشكالى ندارد - آنچه اشكال دارد، افتخار به این است؛ كه ما به رخ دنیا بكشیم كه ببینید، ما در بخشهاى اجرایى اینقدر زن داریم! این همان دوْر خوردن است، این همان منفعل شدن است؛ این افتخارى ندارد. خیلى خب، یك خانمى است، ارزشهایى داشته، توانایى‌هایى پیدا كرده، مناسبِ این مقام شده؛ خیلى خب، بگذارند، خلاف قانون هم كه نبوده؛ امّا اینكه ما به این افتخار بكنیم كه ببینید، ما این تعداد خانمِ مسئولِ در بخشهاى اجرایى داریم، این غلط است. اگر ما افتخار كنیم كه این تعداد خانم روشنفكر، خانم تحصیلكرده داریم، این خوب است، این جا دارد؛ اگر بگوییم این مقدار خانم نویسنده، خانم فعّال فرهنگى یا فعّال سیاسى داریم، اشكالى ندارد؛ اگر بگوییم این مقدار خانم شهادت‌طلب و مجاهده‌كار در میدانهاى گوناگون داریم، این خوب است؛ اگر بگوییم این مقدار خانمى كه در عرصه‌هاى سیاسىِ انقلابى فعّالند - گوینده‌اند، نویسنده‌اند - داریم، این خوب است؛ افتخار به اینها خوب است؛ امّا افتخار به اینكه ما این تعداد وزیر زن، این تعداد نماینده‌ى زن، این تعداد معاونِ بخشهاى مختلفِ زن، این تعداد رئیس مؤسّساتِ تجارى زن داریم، افتخار به این غلط است؛ این انفعال در مقابل آنها است. مگر بنا بوده ما كارهاى مردانه را به زنها بدهیم؟ نه، جایگاه زن و هویّت و شخصیّت زن، در جنس خود زن یك هویّت بسیار بالا و با كرامتى است، از بعضى جهات از مردها بالاتر است. در مجموع هم كه نگاه كنیم، زن و مرد فرقى ندارند؛ از لحاظ خلقت، از لحاظ خصوصیّاتِ كیان طبیعى‌شان كه خداى متعال خلق كرده، یك امتیازاتى جانب زنانه دارد، یك امتیازاتى جانب مردانه دارد؛ خداى متعال یك مقدار خصوصیّاتى را به این جنس داده، یك مقدار خصوصیّاتى را به آن جنس داده؛ یك برجستگى‌ها و ارزشهایى این دارد، یك برجستگى‌ها و ارزشهایى آن دارد؛ لذا است كه با همدیگر از لحاظ آنچه كه مربوط به انسانیّت است هیچ فرقى ندارند، هیچ تفاوتى ندارند؛ در آن چیزهایى كه خداى متعال براى انسان قرار میدهد - از لحاظ حقوق انسانى، از لحاظ حقوق اجتماعى، از لحاظ ارزشهاى معنوى و سیر تكامل معنوى - هیچ فرقى ندارند؛ یعنى یك مردى مثل علىّ‌بن‌ابى‌طالب میشود، یك زنى مثل فاطمه‌ى زهرا میشود؛ یك مردى مثل عیسى میشود، یك زنى مثل مریم میشود؛ تفاوتى ندارند با همدیگر. پس این نگاهْ درست است كه ما زن را در جنسیّت خودش - همان‌جور كه هست، زن واقعى، مؤنّث واقعى - بشناسیم، و ببینیم چه ارزشهایى میتواند این فرد متعلّق به این جنس را یا این جامعه‌ى این جنسیّت را رشد بدهد و تعالى ببخشد؛ این نگاه، نگاه درست است. ما نباید در مقابل نگاه غرب دچار این انفعال میشدیم كه متأسّفانه شدیم.
:: برچسب‌ها: امام خامنه ای , بیانات رهبر انقلاب , سبک زندگی , صدا و سیما , فمینیسم , شبیخون فرهنگی ,
تاریخ انتشار : دوشنبه 17 تیر 1392 | نظرات
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
n o p o جمعه 27 شهریور 1394 12:13 ب.ظ
وقتی یه دکتر و مهندس خانوم از تلویزیون نشون داده میشه شما یکیشونو نشون بده که چادری باشه یا اصلا تو بیرن شما یه دکتر و مهندس خانوم دیدی چادری باشه؟؟؟
پنجشنبه 14 شهریور 1392 06:57 ب.ظ
اسمش چیه؟
محمد امین یزدان پناه پاسخ داد:
نگم بهتره!!!
گمنام شنبه 19 مرداد 1392 04:17 ب.ظ
كاش مسوولین از خواب غفلت بیدار بشن
محمد امین یزدان پناه پاسخ داد:
سلام
کاش...
مجتبی دوشنبه 14 مرداد 1392 01:26 ب.ظ
با سلام دقت کردین در تمام تبلیغات تلویزیونی زنان لباسهای رنگارنگ پوشیدن وحتی یک زن چادری هم دیده نمیشه و هیچکی هم اهمیت نمیده
من قصد توهین به مانتویی ها رو ندارم فقط توجه کنیم که کم کم براساس این نوع ترویج، نوع پوشش خانم ها از خیلی سال قبل عوض شده و به صورت پنهان داره این جابجایی لباس در درون خانواده ها نهادینه میشه
حتی لباس فرم های مدارس دخترانه هم مانتوست نه چادر!!!!؟؟؟؟
محمد امین یزدان پناه پاسخ داد:
سلام
متاسفانه دقت کردم
تهاجم فرهنگی از رسانه ملی
خیلی درد آوره...
فرشته سه شنبه 18 تیر 1392 08:08 ب.ظ
به نظرم که کامل بود
حرف حق جواب نداره ،
به نظر من 50 درصد برنامه های صدا و سیما به جای رشد جامعه باعث تخریب جامعه شدن ،
حلول ماه مبارک رمضان رو هم بهتون تبریک می گم ، همیشه موفق باشید ، التماس دعا
محمد امین یزدان پناه پاسخ داد:
سلام
با نظرتون موافقم
من هم این مهمانی الهی را به شما تبریک میگم
محمد سه شنبه 18 تیر 1392 08:51 ق.ظ
سلام محمد امین جان
مطلبتو خوندم و روحم تازه شد. (گفتن این حرفا حتی اگه ترتیب عمل ندن واجبه) خیلی عالی بود.
انشاء الله موفق باشی؛ در ضمن ماه مبارک رو هم پیشاپیش تبریک میگم.
محمد امین یزدان پناه پاسخ داد:
سلام حاج آقا
خواهش می کنم (درس پس می دیم)
آمدن ماه خدا را بر شما هم تبریک میگم
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic