http://www.irfreeup.com/uploads/13673924876741.png
 
نوشته شده توسط : محمد امین یزدان پناه

هندس فیری! "پیام بازرگانی"

بسم الله الرحمن الرحیم

خدا را شکر می کنم که به من توفیق داد تا مقاله "زندگی به سبک پیام های بازرگانی" را ادامه دهم و در این مطلب قسمت دوم این مقاله را خدمت شما تقدیم می کنم.
در قسمت قبلی این مطلب به این موضوع اشاره ای داشتیم که متاسفانه صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران خواسته یا نا خواسته در حال ترویج سبک زندگی اشتباه غربی در جامعه ماست که البته نقد های بسیاری را در این باره در مورد سریال ها و دیگر برنامه های رسانه ملی شنیده و خوانده اید. اما کمتر شده که روی این نقد ها به پیام های بازرگانی باشد و کم و بیش از آن غفلت شده است.
در این قسمت از "زندگی به سبک پیام های بازرگانی" قصد داریم به تبلیغات اپراتور های تلفن همراه بپردازیم...
(بقیه را در ادامه مطلب بخوانید.)


قطعا همه ی شما علی رغم میل باطنی خود نگاهتان به تبلیغات این اپراتور ها  افتاده که تقریبا پیام های بازرگانی را قبضه کرده اند. عمده موضوعاتی که در این تبلیغات به آن ها پرداخته می شود این است که مشترک خود را به هر قیمتی که شده به استفاده هرچه بیشتر از تلفن همراه خود ترغیب و تشویق می کنند. ده ها طرح که مکالمه های چندیدن دقیقه ای رایگان، صد ها پیامک رایگان و شارژ های جادویی و شگفت انگیز و ... را تبلیغ می کند. گاهی آنقدر این طرح ها عجیب و غریب و سخاوتمندانه است که مشترک هاج و واج می ماند که اگر این طور باشد که به ضرر اپراتور هاست و خدا عالم است که چه سود هایی عاید و واصل این شرکت ها می شود.
اما هدفم از این نوشتن این مطلب مسائل اقتصادی نیست بلکه طرح این موضوع است که چندی است متخصصان و پزشکان داخلی و همچنین خارجی در رابطه با استفاده از موبایل و امواج الکترومغناطیس که از آن ها ساطع می شود هشدار های بسیار جدی می دهند. اما دریغ از چند ثانیه بازتاب این مطالب در رسانه ی ملی ما.
مصاحبه گروه مجلات همشهری با یکی از دانشمندان مقیم آلمان به ما کمک بیشتری می کند تا به عمق این فاجعه پی ببریم:
(متن کامل این مصاحبه را می توانید در http://negahebabasirat.mihanblog.com/post/133 مطالعه فرمایید.)
در اولین تماس با او فهمیدیم قضیه می تواند مهم تر از این ها باشد. علی جاسب یک پژوهشگر حرفه ای در موضوع تشعشعات تلفن همراه بود و طبیعتا به خاطر اختراعش، کیفی که 99.9999 درصد از امواج مضر موبایل را می گیرد ، سالها بود که درباره مضرات این امواج مطالعه می کرد .
-اصلا چطور ایده ساخت پارچه ضد نفوذ امواج الکترومغناطیسی موبایل به ذهن شما رسید ؟

-من هم مثل بقیه جوانان که علاقه مند به موبایل هستند ، از ابتدایی ترین سیستم ها و گوشی هایی که به بازار آمد ، شروع به استفاده از آنها کردم. اگر خاطرتان باشد اولین گوشی های موبایل بسیار بزرگ بودند ، خود گوشی 40 سانتی متر بود و آنتن های 20سانتی متری داشت. بعد از مدتی متوجه شدم که هنگامی که با موبایل صحبت می کنم ، سر یا چشم هایم درد می گیرند. این مساله را با چند نفر از اساتید و دوستان هم دانشگاهی هایم در میان گذاشتم و شروع به تحقیقات وسیعی درباره امواج الکترومغناطیسی که در گستره (range ) امواج موبایل هستند و زیان های آن برای انسان کردم .
-شما معتقدید امواج موبایل برای انسان این قدر مضر است که به خاطرش این همه سال وقت گذاشته اید ؟

-بله ، بسیار زیاد. اگر خطرناک نبود پس چرا در آلمان در جاهایی که آنتن های BTS نصب می شود، قیمت خانه هایی که در معرض آن هستند تا 25 درصد کاهش می یابد؟ در سال 2004، 500 دانشمندان آلمانی نام هایی را به نخست وزیر وقت آلمان (گرهارد شرودر) بدین مضمون نوشتند که چرا شما اجازه می دهید که آنتن های BTS در نزدیکی خانه شهروندان نصب شود .

آنها گفته بودند آقای شرودر چرا شما بچه و خانواده خود را در معرض امواج موبایل قرار نمی دهید؟ مگر شما نمی دانید که این امواج سرطان زا هستند ؟

-این ثابت شده که امواج موبایل سرطان زا هستند ؟

-بله، سرطان زا بودن این امواج اثبات شده است . تحقیقات زیادی در این باره صورت گرفته و البته گاهی هم تحقیقاتی شده که به نتیجه نرسیده؛ اما هیچ تحقیقی نشده که در مقابل تحقیقات دیگر بایستد و ثابت کند این امواج سرطان زا نیستند.

نکته این است که منا فع تجاری که این وسط وجود دارد باعث می شود خیلی از این تحقیقات نادیده گرفته شوند . درست مثل سیگار که مدتها طول کشید تا همه بفهمند چه مضراتی دارد . تازه با این که فهمیده اند ، می بینید که باز هم می کشند. البته موبایل هم مثل سیگار علاوه بر سرطان زا بودن مشکلات عدیده دیگری برای انسان دارد.

-مثلا؟

-آن قدر ضرر دارد که برای شرح تمامی آن ها باید یک جلد کتاب نوشت؛ ولی اگر بخواهیم چند خطر مهم آن را معرفی کنیم ، اول این که سلول های بدن انسان در گستره 10تا1000 هرتز با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، اکثر موبایل ها نیز در گستره 270تا1800هرتز ارتباط برقرار می کنند.

می بینید که گستره امواج الکترومغناطیسی موبایل با سیستم ارتباط بین سلولی انسان هم پوشانی دارد و این مساله باعث ایجاد اختلالات جبران ناپذیری به بدن می شود ، مانند ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن .

همچنین ثابت شده که این امواج تاثیر بدی در باروری مردان دارد . زیرا اسپرم ها را می کشد و باعث کاهش قوای جنسی آقایان می شود. مخصوصا کسانی که موبایل را به کمرشان می بندند . من فکرکنم با وجود استفاده زیاد آقایان از موبایل، در 50سال آینده خیلی از آنها نابارور شوند یا حداقل توانایی های جنس شان کاهش یابد .

-به نظر شما مهمترین مشکل موبایل برای انسان چیست؟

-سرطان زاست. تحقیقات موجهی در این مورد توسط دانشمندان صورت گرفته که این مساله را اثبات می کند و در بسیاری از روزنامه های آلمان نیز این مساله گفته شد .

علاوه بر آن احتمال ابتلا به بیماری های آلزایمر پارکینوس را هم افزایش می دهد. حتی در تحقیقات جدید نشان داده شده که اگر دو دقیقه با موبایل تان صحبت کنید ، ساختار مولکولی بزاق دهان شما تغییر می کند .:: برچسب‌ها: صدا و سیما , رسانه ملی , نقد رسانه , سبک زندگی , تهاجم فرهنگی , موبایل ,
تاریخ انتشار : جمعه 4 مرداد 1392 | نظرات
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسن جمعه 11 مرداد 1392 09:51 ب.ظ
ممنون خوب بود
محمد امین یزدان پناه پاسخ داد:
سلام عزیز
خواهش می کنم
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic